Göremeyi Yeniden Keşfedin..
yakinlastir uzaklastir        

Bisiklet Turları


Uzman rehberler eşliğinde bisikletle gezilebilecek pek çok rota mevcut. Ayrıca günlük ve haftalık rotalardan birini seçerek bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini farklı bir gözle incelemek de mümkün. Haftalık rotalarda çadırda konaklama, kamp alanları ve bisiklet bakımıyla ilgili bölgede hizmet alabileceğiniz birçok yer bulunur.

1. Rota: Akvadi, Uçhisar, Ortahisar, Ayvalı.

2. Rota: Mazı Köyü, Soğanlı.

3. Rota: Soğanlı, Damsa, Şahinefendi, Taşkınpaşa, Sinasos (Mustafapaşa).

4. Rota: Ürgüp, Zelve, Paşabağı, Çavuşin, Göreme.

 

2013 Kapadokya Bisiklet Festivali

26 - 30 Haziran 2013 tarihlerinde düzenlenecek 5 günlük bir bisiklet turudur. Festival kapsamında, tur ile birlikte gerçekleştirilecek birçok sosyal etkinlik ile hem bölge halkına bisiklet sevgisini aşılamak hem de yurdun çeşitli bölgelerinden ve yurtdışından gelen bisikletçilere Kapadokya'nın doğal ve kültürel tanıtımını yapmak amaçlanmaktadır.

Festival Programı

Festival; bölgenin ana noktalarından olan Ürgüp - Ortahisar Kasabası'nda yer alan Bisiklet Köyü merkez olacak şekilde, yöredeki köylerimize ziyarette bulunarak onlarla bütünleşmek ve paylaşımlarda bulunmak amacıyla, 4 farklı bisiklet parkuru ve bir yürüyüş turundan oluşmaktadır.

 

Bisiklet Parkurları

Ortahisar, Ürgüp, Ulaş, Çökek, Sarıhıdır, Avanos, Aşk vadisi, Uçhisar Kalesi, Ortahisar (51 km, 929 metre tırmanış).

Ortahisar, Çavuşin, Avanos, Göynük, Özkonak, Avanos, Paşabağları, Çavuşin, Göreme, Ortahisar (63 km, 1089 metre tırmanış).

Ortahisar, Pancarlık, Ayvalı, Güneyce, Kaymaklı, Çardak, Ortahisar (61 km, 1061 metre tırmanış).

Ortahisar, Ürgüp, Karacaören, Karain, Karlık, Yeşilöz, Taşkınpaşa, Cemil, Mustafa Paşa, Ortahisar (59 km, 1159 metre tırmanış).

Editörün Puanı: 4,5/ 5

 

 

Göreme Otel ve Pansiyon Rehberi
Göreme Yeme İçme
Göreme Kiralık Araç
Göreme Seyahat Acentası
Göreme Alışveriş Rehberi

 


TurkiyeGezi.Com
Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, fotoğraflar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile koruma altına alınmıştır. Lanse Tanıtım ve Yayıncılık Hizmetleri Ltd.Şti.'den önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, iş bu web sayfasındaki bilgi ve fotoğrafların kullanılması, ya da bilgilerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, yayımlanması yasaktır.
s
s
Bisiklet Turları
x
x

 

r